Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

استان در لابلای روزنامه ها (12اردیبهشت 1390)

* در هفته بزرگداشت مقام معلم از 158 معلم نمونه در کهگیلویه و بویراحمد تجلیل می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در نشست خبری با رسانه های استان گفت : بر اساس شاخص های ارزیابی 2 معلم نمونه کشوری 29 نمونه استانی و 127 معلم نمونه شهرستانی و منطقه ای انتخاب شده در 14 همایش در هفته معلم از آنان تجلیل می شود. ( ابتکار 12 اردیبهشت 90 )

* رئیس اداره صنایع و معادن شهرستان گچساران گفت : سالانه پنج میلیون تن مواد معدنی در شهرستان گچساران تولید می شود. ( ابتکار 12 اردیبهشت 90 )

* وام ازدواج 5 میلیون تومانی ابلاغ شد.

بانک مرکزی پرداخت وام ازدواج 5 میلیون تومانی را به سیستم بانکی ابلاغ کرد. ( ابتکار 12 اردیبهشت 90 )

* فرماندهان ، جانبازان و آزادگان « پد خندق » از یادگاران عرصه 8 سال دفاع مقدس هستند.

مدیر کل صدا و سیما ی مرکز کهگیلویه و بویراحمد ، فیلم سینمایی و سریال 26 قسمتی «پد خندق » را آثاری ارزشمند در زنده نگه داشتن رشادت ها و پایمردی جوانان این خطه در عرصه 8 سال دفاع مقدس دانست. ( ابتکار 12 اردیبهشت 90 )

* کارشناس اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری کهگیلویه و بویراحمد گفت : نسل برخی گیاهان کهگیلویه و بویراحمد در حال انقراض است. ( ابتکار 12 اردیبهشت 90 )

* مأموریت مهم انقلاب اسلامی شکستن هیمنه زورگویان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، انقلاب شکوهمند اسلامی را یک نعمت الهی و آن را الگو برای ملتهای آزادیخواه و مظلوم جهان دانست و گفت : مأموریت مهم انقلاب اسلامی شکستن هیبت ، هیمنه و شاخ زورگویان و مستکبران عالم است که منطقی جز زور و تهدید ندارند. ( ابتکار 12 اردیبهشت 90 )

* استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد ؛ نگرش مدیران به مسائل فرهنگی اصلاح شود. ( امید مردم 12 اردیبهشت 90 )

*مدیر گمرک استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد : گمرک در خط مقدم جبهه جهاد اقتصادی قرار دارد. ( امید مردم 12 اردیبهشت 90 )

* رئیس آموزش و پرورش دهدشت گفت : به مناسبت هفته معلم از 22 معلم نمونه دهدشت تجلیل می شوند. ( امید مردم 12 اردیبهشت 90 )

*با راه اندازی سیلوی بتنی ؛ ظرفیت ذخیره گندم استان به 80 هزار تن می رسد.

مدیر عامل شرکت غله کهگیلویه و بویراحمد گفت : با راه اندازی سیلوی بتنی در دست ساخت یاسوج ، ظرفیت سیلوهای استان برای نگهداری گندم ، سالانه به 80 هزار تن می رسد. خسرو انصاری با بیان اینکه این میزان ظرفیت برای نگهداری گندم در استان کم است افزود : برای رفع این مشکل سال گذشته مجوز ساخت سیلوی بتنی یاسوج با ظرفیت 30 هزار تن صادر شد که با راه اندازی آن ظرفیت سیلوهای استان برای نگهداری گندم به طور متوسط سالانه به 80 هزار تن می رسد. ( امید مردم 12 اردیبهشت 90 )