Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

استان در لابلای روزنامه ها (11تیر1391)

سه هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی ساخته می شود

رئیس سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم استان در قالب طرح نهضت مسکن سازی مددجویان سه هزار واحد مسکونی است که بالغ بر 10 هزار جمعیت خانوار را پوش می دهد. قباد مبشری افزود: کار مطالعاتی احداث 622 واحد مسکونی از این طرح از ابتدای سالجاری آغاز شده است. ( روزنامه امید مردم 11/ تیر 1391 )

 

مهارت های فنی و حرفه ای گامی موثر در جهت تولید نیروی کار است

مسئولان و کارشناسان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش آموزشهای مهارت آموزی مراکز فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار و نیروی کار مولد بر لزوم برنامه ریزی بیشتر برای شرکت جوانان در دوره های مهارت آموزی تأکید دارند. فرماندار کهگیلویه یکی از مشکلات اساسی این شهرستان را بیکاری جوانان دانست و افزود: نداشتن تخصص و مهارت جوانان نرخ بیکاری را در منطقه افزایش داده است. ( روزنامه امید مردم 11/ تیر 1391 )

 

1 و نیم میلیارد تومان به محور باغچه سادات تزریق می شود

نماینده مرم کهگیلویه، بهمئی  و چرام در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی و با پیگیری های به عمل آمده مبلغ 1 و نیم میلیارد تومان برای تکمیل محور باغچه سادات سرفاریاب تزریق می شود. حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری اظهار داشت: در طول چند روز گذشته به همراه استاندار سفری به شهرستان نوپای چرام داشتیم و پیگیر مشکلات این شهرستان شدیم. نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این سفر پروژه دشت سید جمال الدین و خلیفه ای چرام مورد بازدید قرار گرفت که دارای 309 هکتار زمین بوده و پروژه آبیاری آن رسمأ افتتاح شد. ( روزنامه امید مردم 11/ تیر 1391 )

 

با اعمال نفوذ در مناقصات دولتی برخورد می شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حتی با دریافت یک پیامک از وجود تخلف در یک مناقصه موضوع از طریق سه فیلتر مهم بررسی و هر جا تخلفی انجام شود علاوه بر ابطال مناقصه با متخلفان و سهل انگاران برخورد می شود.

اکبر نیکزاد در نشست بررسی مفاسد اقتصادی در استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از شنیدن صحبت های اعضای نشست اظهار کرد: اگر در روند برگزاری مناقصات اراضی دولتیٍ، پتروشیمی دهدشت، عوارض شهرداری ها ، تسهیلات بانکی و مواردی از این دست تخلفی صورت گرفته باشد به عنوان مفسده اقتصادی قابل طرح هستند. ( روزنامه امید مردم 11/ تیر 1391 )

 

 

هر کیلومتر از خاک دنا گونه گیاهی و جانوری منحصر به فرد دارد

معاون محیط طبیعی محط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هر کیلومتر مربع از مساحت منطقه دنا یک گونه گیاهی و جانوری منحصر به فرد وجود دارد که باید حفاظت از این گونه های ارزشمند را بسیار جدی بگیریم.

محمد رضا خدارحمی اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد اگرچه کوچک است و تنها یک درصد مساحت کشور را دارد ولی همین سرزمین کوچک به لحاظ منابع گیاهی و جانوری وضعیتی منحصر به فرد دارد. ( روزنامه امید مردم 11/ تیر 1391 )

 

 

گچساران در طرح پزشک خانواده به 40 پزشک نیاز دارد

رئیس مرکز شهید علیزاده گچساران گفت: برای اجرای طرح پزشک خانواده در نقاط شهری این شهرستان 40 پزشک عمومی مورد نیاز است. ستار اسد پور اظهار کرد: طرح پزشک خانواده شهری به عنوان یک برنامه مهم در برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است. وی بیان داشت : کاهش هزینه های درمانی و ساماندهی امور درمان از مهم ترین دستاوردها و نتایج اجرای این طرح است. ( روزنامه امید مردم 11/ تیر 1391 )

 

کلیه مدارس کشور هوشمند سازی می شوند

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی نوسازی مدارس کشور گفت: یکی از برنامه های آموزش و پرورش و نوسازی مدارس کشور هوشمند سازی و خرید تجهیزات کمک آموزشی است.

سید باقر مسلمی که 10 تیر در گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس منطقه 3 کشور سخن می گفت: از مهرماه امسال افزون بر 4 هزار مدرسه اعم از ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در سطح کشور مجهز به برد هوشمند وسایل و تجهیزات کمک آموزشی خواهد شد. ( روزنامه امید مردم 11/ تیر 1391 )

 

 

ورودی سوق به لنده بازگشایی شد

شهردار سوق گفت: بالاخره پس از سالها انتظار ورودی شهر سوق به لنده از سمت لنده بازگشایی شد. فرشاد صادقی اظهار داشت: پس از سالها انتظار گردنه های ورودی این شهر از سمت لنده به همت شهرداری و شورای اسلامی و همکاری شهروندان ساکن تنگه مجاهدین و پیچ سه راهی گلزار شهدا بازگشایی و عملیات عمرانی شامل احداث بلوار و زیرسازی در حال اجرا بوده که در آینده نزدیک برای رفاه حال مردم آسفالت خواهد شد. ( روزنامه امید مردم 11/ تیر 1391 )

 

70 درصد مشکلات سوخت سی ان جی یاسوج حل می شود

با بهره برداری از جایگاه سوخت سی ان جی منطقه بنسنجان یاسوج 70 درصد مشکلات موجود در این زمینه رفع می شود.

مدیر شرکت پخش و فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب افزود: با پیگیری های انجام شده پیش بینی می شود این جایگاه در 2 ماه آینده مورد بهره برداری قرار گیرد. ( روزنامه ایران / 11 تیر 1391 )

 

 

پرداخت 723 فقره وام کارگشایی به مدد جویان بهمئی

از ابتدای سال 90 تاکنون 723 فقره وام کارگشایی با بیش از 4 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار به مدد جویان شهرستان بهمئی پرداخت شد.

محمد محمدی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بهمئی با بیان این مطلب افزود: این تسهیلات در سرفصل های مختلف شامل درمان، آموزش، ازدواج، اشتغال ، مسکن، ودیعه مسکن و حوادث به افراد تحت حمایت و نیازمند پرداخت شد. ( روزنامه ایران / 11 تیر 1391 )

 

 

بهمن ماه سال جاری موزه یاسوج به بهره برداری می رسد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: موزه یاسوج بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

علیرضا ایزدی افزود: این موزه از طرح های مصوب دوره اول سفر استانی هیأت دولت به کهگیلویه و بویراحمد است که از سال 86 عملیات اجرایی آن آغاز شد و بعد از پیشرفت فیزیکی 40 درصدی به دلیل نبود اعتبار تعطیل شده بود. ( روزنامه ایران / 11 تیر 1391 )

 

 

برآورد خسارت آتش سوزی منطقه دیل توسط کارشناسان محیط زیست

رئس اداره حفاظت از محیط زیست گچساران میزان وسعت آتش سوزی منطقه جنگلی و گونه های گیاهی منطقه حفاظت شده کوه دیل را 10 هکتار برآورد کرد و گفت : کارشناسان این اداره برای بررسی برآورد و علت حادثه به منطقه اعزام شدند.

عبدال دیانتی نسب با اشاره به حضور به موقع نیروهای امداد و نجات به محل حادثه خبر داد و افزود: آتش سوزی به صورت نامعلومی شروع شده بود که با توجه به تلاش گروه های اعزامی محیط زیست و منابع طبیعی به موقع مهار و اطفای حریق شد. ( روزنامه ایران / 11 تیر 1391 )

 

 

توزیع 150 لیتر سم انگل دامی بین دامداران باشت

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان باشت با بیان این مطلب افزود: به منظور جلوگیری و کنترل انگل های خارجی دام ها از جمله شپش و کنه این میزان سم در اختیار دامداران منطقه قرار گرفته است. ( روزنامه ایران / 11 تیر 1391 )

 

 

انجام 4000 بازرسی از اصناف گچساران

در3 ماه گذشته سال جاری بیش از 4 هزار بازرسی از اصناف و بازاریان شهرستان گچساران صورت گرفته است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران افزود: در بازرسی های صورت گرفته 284 واحد صنفی متخلف در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان شناسایی و با تشکیل پروند به مراجع قضایی مرفی شدند. ( روزنامه ایران / 11 تیر 1391 )

 

 

اختصاص 57 میلیارد ریال برای توسعه کشاورزی باشت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 57 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه بخش کشاورزی شهرستان باشت خبر اد.

اکبر نیکزاد در نشست کارگروه توسعه بخش کشاورزی شهرستان باشت افزود: این میزان اعتبار تخصیص یافته در بخش کشاورزی و صنایع وابسته به آن هزینه خواهد شد. ( روزنامه ایران / 11 تیر 1391 )