جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

از ابو غریب تا غربت - نمایش محتوای صدا

 

 

از ابو غریب تا غربت

از ابو غریب تا غربت

فردی به نام مهدی که مدام سرفه می کند و تنگی نفس دارد در بیمارستانی بستری است و از دوست قدیمی خود دعوت کرده است که به ملاقات او بیاید. در حین این ملاقات متوجه می شویم که حاج محسن نام دارد و فرمانده زمان جنگ بوده است و مهدی به عنوان دیدبان و اطلاعاتی گردان او بوده است.

حاج محسن با لباسی متفاوت که کت و شلواری شیک است به ملاقات مهدی دوست خود آمده مهدی به ظاهر اعتراض می کند که انگار دیگر از گذشته خود پشیمان شده است. حاج محسن فرمانده دیروز جنگ که اتفاقا فارغ التحصیل شیمی است در سازمان بازیافت مواد فعالیت میکند و همین موضوع باعث می شود که مهدی هم رزم دیروز او بهانه کند که او را از بیمارستان خارج کند و اصرار دارد که حاج محسن درب اتاق بیمارستان را قفل کند و او را از پنجره به بیرون ببرد. حاج محسن اعتراض دارد که چرا از درب خارج نمی شود و اجازه نمی دهد که تسویه حساب کند.

مهدی اصرار می کند که نمی خواهد در بیمارستان بمیرد و می خواهد که در مناطق عملیاتی حتی در خاک عراق در کنار مظلومیت بسیجیان در زندان ابو غریب بمیرد اما حاج محسن مخالفت می کند کار به جایی می رسد که گله گذاری می شود و حتی مهدی به او می گوید که من دو مرتبه تو را نجات داده ام و حالا انتظار دارم تو هم الان من را از اینجا نجات بدی سر انجام آنقدر اصرار می کند که حاج محسن قبول می کند و او را کول می کند و به بیرون می برد اما مهدی که شیمیایی است مرده است. و متوجه می شویم خود حاج محسن هم تا الان هیچ نشانه ای از بیماری نداشته و به یکبار دچار تنگی نفس می شود و این موضوع را مهدی نمی دانست او هم جانباز شیمیایی بوده و به خاطر مهدی  به ملاقات او آمده بود.

نویسنده: علیرضا حنیفی

صدابردا: یوسف رضایی

تنظیم : سید عنایت عباسی

بازیگران: ایرج شریفی، سید عنایت عباسی

دستیار تهیه: سجاد علیزاده

گوینده: طیبه صادقی

تهیه کننده و کارگردان: سید عنایت عباسی