Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

ادارات کهگیلویه وبویراحمدنسبت به مستندسازی اموال خود اقدام کنند

ادارات کهگیلویه وبویراحمدنسبت به مستندسازی اموال خود اقدام کنند


مدیرکل امور اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه های اجرایی این استان تا شش ماه آینده نسبت به سنددار کردن اموال غیر منقول خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج ، ابراهیم کشاورز در نشست مستندسازی اموال غیر منقول دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد افزود:نهادهای دولتی استان مکلفند با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک و اداره کل امور اقتصادی و دارایی این استان مراجعه و نسبت به سند دار کردن اموال غیر منقول خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: کمیسیون مستندسازی به منظور پیگیری رفع تعارضات ساختمانی و تاسیساتی و واگذاری اراضی به دستگاه های اجرایی برای استفاده عمومی تشکیل می شود.

کشاورز به ارائه هفت درخواست دستگاه های اجرایی برای مستندسازی اشاره کرد و گفت: فضاهای اداری مازاد بر نیاز نهادهای دولتی بر اساس در خواست، نیاز و تصویب کارگروه ساماندهی باید در اختیار نهادهای متقاضی قرار داده شود.

وی با اشاره به اینکه هر گونه واگذاری اموال غیر منقول دستگاه های اجرایی باید دارای پلاک ثبتی باشد، افزود:تاکنون 2 هزار و 247 فقره سند مالکیت نهادهای دولتی کهگیلویه وبویراحمد در مخزن اسناد خزانه داری این استان ثبت شده است.

کشاورز اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 150 فقره از اموال غیر منقول دستگاه های اجرایی این استان بدون سند ثبتی بوده و یا در حال صدور آن هستند.

وی عنوان کرد:بر اساس قانون بودجه سال 91 تمامی اسناد اموال غیرمنقول دستگاه های اجرایی باید به اسناد تک برگی(کاداستر) تبدیل شوند که تاکنون اقدامی از سوی نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد در این باره نشده است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: انتقال قطعی اراضی و املاک به نهادها و موسسات خیریه و عام المنفعه به استناد قانون امکان پذیر نیست و تنها حق استفاده محدود با تصویب کمیسیون مستندسازی امکان پذیر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز سند دار نبودن اموال غیر منقول دستگاه های اجرایی استان را از مشکلات این بخش برشمرد و گفت: باید اموال این دستگاه ها سنددار شده تا در آینده مشکلی ایجاد نشود.

سید موسی خادمی بر مستندسازی اموال غیر منقول نهادهای دولتی در استان تاکید کرد و افزود: سند دارا شدن این اموال موجب شتاب بخشی و تسهیل فعالیت های مختلف دستگاه های اجرایی خواهد شد.

در این نشست مقرر شد هرگونه ساخت و ساز از سوی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد باید در کارگروه ساماندهی فضا و ساختمان های اداری این استان بررسی و پس از تصویب بر اساس مجوز اجرا شود.