Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

اختصاص بودجه به سریال پدخندق

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک میلیارد و 500 میلیون ریال به قرارداد پنج میلیارد و 500 میلیون ریالی ساخت و تولید سریال حماسه پدخندق افزوده شد.

سید موسی خادمی در نشست بررسی مشکلات مالی ساخت و تولید سریال حماسه پدخندق افزود: مقاومت رزمندگان استان در این حماسه تحسین برانگیز یوده و به تصویر کشیدن چنین رشادت های مثال زدنی اقدام شایسته ای است.وی بیان کرد: قرار است سریال حماسه پدخندق تا 25 آذر 93 به اتمام رسیده و برای پخش از شبکه استانی دنا در اختیار صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار گیرد.
خادمی اظهار کرد: این سریال پس از آماده شدن در کنگره ملی شهدای کهگیلویه و بویراحمد که اسفند امسال در یاسوج برگزار می شود برای شرکت کنندگان پخش خواهد شد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: قرارداد ساخت و تولید سریال حماسه پدخندق اول شهریور 89 بین سپاه فتح و صدا و سیمای مرکز استان منعقد شد و سریال نیز از اوایل مهر 91 پس از نگارش فیلمنامه و انجام مقدمات لازم در شهرک سینمایی دفاع مقدس تهران کلید خورد.
یوسف افشارنیا افزود: مبلغ این قرارداد در ابتدا 624 میلیون ریال بود ولی پس از دو مرحله تغییرات ایجاد شده در آن به ترتیب به سه میلیارد و 380 میلیون ریال و پنج میلیارد و 500 میلیون ریال افزایش یافت. وی بیان کرد: از مجموع این پنج میلیارد و 500 میلیون ریال تاکنون سه میلیارد و 900 میلیون ریال پرداخت شده است.
افشارنیا اظهار کرد: بر اساس قرارداد منعقده باید سریال حماسه پدخندق تا 25 آذر 93 در 26 قسمت 20 دقیقه ای به همراه یک تله فیلم 90 دقیقه ای ساخته و تحویل داده شود.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: هدف از ساخت و تولید سریال حماسه پدخندق زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و مقاومت رزمندگان استان در این حماسه ماندگار است و به عنوان یک اقدام ارزشمند نقش مهمی در ترویج روزافزون فرهنگ ایثار و شهادت دارد.سردار یونس امیری افزود: سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد آماده هرگونه همکاری برای ساخت و تولید سریال حماسه پدخندق است. وی بر لزوم تلاش عوامل ساخت و تولید سریال حماسه پدخندق برای اتمام هر چه سریعتر آن تاکید کرد.
امیری خواستار مشارکت هر چه بیشتر دستگاه های مختلف اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به ویژه نهادهای فرهنگی این استان برای ساخت و تولید سریال حماسه پدخندق شد.
حماسه پدخندق چهارم تیر 67 همراه با مقاومت و رشادت مثال زدنی رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در منطقه عملیاتی هورالعظیم انجام شد. منبع: خبرمرکز