Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

اخبار مربوط به هفته بسیج دانش آموزی

اخبار مربوط به هفته بسیج دانش آموزی


نشست گروههاي تربيتي و معرفتي دانش آموزان عضو بسيج دانش آموزي بويراحمد در حسنيه ثارا... ياسوج برگزار شد.
سردار اميري فرمانده سپاه فتح استان در اين مراسم گفت: متن حركت انقلاب اسلامي خصوصاً در دوران دفاع مقدس توسط نوجوانان و جوان شكل گرفته است.
سرهنگ نصيرزاده فرمانده سپاه ناحيه بويراحمد هم در اين مراسم با ارائه گزارشي از حلقه هاي تربيتي و معرفتي ابراز اميدواري كرد اين طرح بتواند تأثير بسيار مثبتي بر دانش آموزان داشته است.

****

با هدف هر چه باشكوهتر برگزار شدن راهپيمايي 13 آبان نشست هماهنگي برگزاري راهپيمايي اين روز در باشت برگزار شد.
در اين نشست مقرر شد راهپيمايي ساعت 10 صبح از ايستگاه مسافربري شروع و تا محل برگزاري نماز جمعه ادامه يابد و پر كنده كنده كاري هاي سطح خيابان هاي مسير راهپيمايي از مهمترين مصوبات اين نشست بود.

****

دبير شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان برنامه هاي 13 آبان را تشريح كرد.
عالي پور در گفتگو با خبرنگار واحد خبر حضور سخنرانان در مراسم صبحگاهي مدارس، برپايي نمايشگاههاي عكس و پوستر، برگزاري كارگاههاي تجسمي در شهرستانها و اجراي سرود 313 نفري دانش آموزان را از مهمترين اين برنامه ها بيان كرد.

****

در نخستين روز از هفته بسيج دانش آموزي زنگ ايثار در مدارس استان نواخته شد.
در اين آئين ها كه در مدارس 13شهرستان و منطقه برگزار شد دانش آموزان برنامه هاي فرهنگي ، هنري اجرا و روز نوجوان و سالروز شهادت شهيد فهميده را گرامي داشتند.
در آئين نمادين اين زنگ در هنرستان سميه ياسوج برگزار شد معاون پرورشي و تربيتي اموزش و پرورش استان گفت: بسيج مظهر عشق، ايثار و شهادت و تجلي دانايي و ولايتمداري است.
حجت الاسلاام شجاعيان گفت: در دفاع مقدس از 12تا80 ساله ها در شجره طيبه بسيج حماسه هاي جاويد آفريدند.
فرمانده سپاه ناحيه بويراحمد هم گفت :حفظ انقلاب با ولايتمداري و بصيرت و اتصال آن به انقلاب امام عصر عج آرمان بسيج است
سرهنگ نصيرزاده گفت: شهيدان نوجواني مثل شهيد فهميده و خيام جلوه هايي از ايثار و رشادت را براي نسلها بجاي گذاشتند.

****

بمناسبت گراميداشت هفته بسيج دانش آموزي و روز نوجوان يك دوره مسابقه دوچرخه سواري با شركت 30 دوچرخه سوار به مسافت 5 يلومتر در سوق برگزار شد كه در اين مسابقه آقايان فرزاد جمشيذي پور،  سامان سعادت و جواد سعادتي زودتر از رقباي خود به خط پايان رسيدند.

****
بمناسبت گراميداشت هفته بسيج دانش اموزي نشست سياسي و روشنگري با موضوع بيداري اسلامي در دبيرستان شهيد بهشتي دهدشت برگزار شد.
سرهنگ خادم الحسيني فرمانده سپاه ناحيه كهگيلويه از روز 13 آبان به عنوان روز ملي ياد كرد و گفت : بيداري جهان اسلامي نشئت گرفته از حركت هايي است كه با انديشه امام راحل شروع شد.

****

در اولين روز هفته بسيج با حضور امام جمعه و برخي مسئولان محلي پاتاوه با نواختن زنگ ايثار و شهادت گرامي داشته شد.
امام جمعه پاتاوه در دبيرستان شهداي پاتاوه امنيت جامعه امروز را مديون امثال شهيد فهميده بيان كرد و گفت: شهادت و جان دادن در طبق اخلاص براي انسانهاي پاك شيرين است.

****
فرمانده حوزه مقاومت بسيج دانش آموزي شهيد فهميده دهدشت برنامه هاي هفته بسيج را تبيين كرد.
سرهنگ محمدي اصل ديدار با امام جمعه، برگزاري مسابقات قران، ديدار با خانواده هاي معظم شهدا ، تجليل از دانش آموزان شركت كننده در طرح هجرت سه، ديدار با دانش آموزان نخبه بسيجي و غباروبي گلزار شهدا و حضور باشكوه در راهپيمايي 13 آبان را از جمله برنامه هاي اين هفته بيان كرد.

****

با حضور خانواده معظم شهدا، مردم و مسئولان يادواره شهداي دانش اموز و فرهنگي بخش بتاشت برگزار شد.
در اين مراسم حجت الاسلام عبودي امام جمعه باشت ضمن تاكيد بر ياد و خاطره شهداي دوران دفاع مقدس و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه گفت : بطور يقين اگر با آرمانهاي شهدا فاصله نگيريم جامعه اي سرشار از ايثار، گذشت و معنويت خواهيم داشت.

****
جمعي از دانش اموزان واحدهاي مقاومت بسيج دانش آموزي باشت با امام جمعه اين شهر ديدار كردند.
در اين ديدرا حجت الاسلام عبودي امام جمعه باشت گفت: بايد تلاش شود ياد و خاطره شهداي دانش اموز در جامعه زنده نگه داشته شود.

صبحگاه مشترك دانش آموزان چرامي نيز با حضور مسئولان اين شهر در دبيرستان امام خميني اين شهر برگزار شد.
در شهر قلعه رئيسي هم در هنرستان كار و دانش اين شهر بسيجيان و دانش آموزان اين شهر گرد هم آمدند تا روز بسيج دانش آموزي را جشن بگيرند.

****
در بخش چاروسا و شهر قلعه رئيسي نشست پرسش و پاسخ دانش آموزان و همچنين تجليل از مقام شامخ شهداي دانش اموز اين بخش با حضور دانش اموزان بسيجي و خانواده معظم شهدا برگزار شد.

****
بمناسبت گراميداشت هفته بسيج دانش آموزي نشست قراني در دبيرستان معارف ياسوج برگزار شد.
نصيري زاده فرمانده سپاه ناحيه بويراحمد در سخناني با اشاره به تاثير قران در تربيت و سلامت جامعه معجزه جاويد پيامبر اسلام را فرصتي طلايي براي رستگاري بشريت دانست.
در اين نشست تعدادي از قاريان آياتي از كلام وحي را قرائت كردند.

****
در سومين رو از هفته بسيج دانش آموزي سرپرست بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان كهگيلويه و بخشدار ديشموك با خانواده هاي شهداي اين بخش ديدار و از نزديك مشكلات آنان را بررسي كردند.

****
در سومين روز از هفته بسيج داشن آموزي محفل انس با قران رد دبيرستان دخترانه كمائي مقدم برگزار شد.
در اين محفل نوراني دانش اموزان بسيجي مدارس دخترانه منطقه سه شهرستان بويراحمد شركت داشتند  که از قاريان بسيجي تجليل شد.

****
همزمان با هفته بسیج دانش آموزی مدارس قرآنی منطقه عشایری 4تخته بویراحمد فعالیت خود را آغاز کردند .
مسئول امور تربیتی مجتمع آموزشی و پرورشی عشایر چهار تخته گفت : در این مجتمع هر هفته 4 ساعت در فوق برنامه های دانش آموزان برنامه آموزش حفظ – قرائت و مفاهیم قرآن اجرا می شود .
سید رمضان اکبری گفت : در این مجتمع 10 مدرسه ابتدائی یک مدرسه راهنمایی و یک دبیرستان با جمعیت 220 دانش آموز به تحصيل مشغولند.
منطقه عشایری چهار تخته در حد فاصل شهرستان بویراحمد و رستم در استان فارس واقع است .

****
امام جمعه ليكك در ديدار دانش اموزان بسيجي و كاركنان سپاه ناحيه بهمئي گفت: مهم ترين وظيفه دانش اموزان بسيجي تحصيل بصيرت ديني براي مقابله با فتنه دشمنان داخلي و خارجي است.
حجت الاسلام فرجام وحدت و انسجام بسيجيان را در توسعه آينده كشور موثر دانست.
افتخاري زاده مسئول بسيج دانش اموزي شهرستان بهمئي نيز در اين ديدار گفت: در هفته بسيج دانش اموزي بيش از 20 برنامه فرهنگي ، هنري ،ورزشي و عقيدتي در مدارس اين شهرستان برگزار مي شود