Skip to Content

احداث 10 مرکز خدمات کشاورزی

احداث 10 مرکز خدمات کشاورزی


مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: احداث 10 مرکز خدمات کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی شده که سه مرکز به گچساران اختصاص دارد.جعفر گوهرگانی در جلسه تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید جهاد کشاورزی اظهار کرد: مدیریت‌ها همیشه ماندنی نیستند و این امر روندی عادی و طبیعی دارد.

وی افزود: قصد و نیت ما استفاده از تجارب و قابلیت‌های مهدی‌پور مدیر سابق طی چند سال آینده نیز بود اما وی به دلیل بازنشستگی تودیع می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به انتصاب مدیر جدید جهاد کشاورزی گچساران گفت: آقای علی علی‌رضا‌نژاد از نیروهای متخصص و تحصیل کرده بوده که ما وی را فارق از هر گونه گرایش‌های سیاسی، قومی و قبیله‌ای تنها به دلیل اعتقاد به توانمندی‌هایش معرفی کرده‌‌ایم.

وی با بیان این‌که کهگیلویه و بویراحمد در خصوص محصولات کشاورزی در حوزه‌های زراعی، دامی، باغی آبزیان نقش پررنگی در کشور داد، بیان کرد: استان ما با توجه به شرایط آب و هوایی متنوع و وجود دوبخش گرمسیر و سردسیر پتانسیل‌های ویژه‌ای در حوزه کشاورزی دارد.

مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: گچساران از لحاظ تولید محصولات زراعی، دامی و باغی همچنین طیور در عرصه جنگلی و مرتعی جایگاه ویژه‌ای داشته و از جمله شهرستان‌های بوده که در تمام زمینه‌ها به جز آبزی‌پروری پیشرو بوده است.

گوهرگانی مطرح کرد: امیدواریم با تعامل مطلوب میان فرماندار و دیگر ادارات و هماهنگی جهاد کشاورزی با این مجموعه جایگاه بخش کشاورزی در گچساران ارتقا داده شود.

وی ادامه داد: ما برای دو منطقه بویراحمد گرمسیری و باباکلان که نقش تأثیرگذاری در تولیدات کشاورزی دارند، مرکز خدمات کشاورزی پیش‌بینی کرده‌ایم تا مشکلات ایاب و ذهاب دامداران، باغداران و کشاورزان برطرف شود.

گوهرگانی افزود: چون اجرای این امر با وزارت کشور است فرماندار گچساران در این خصوص تأثیرگذاری بیشتری برای اجرای این مراکز خواهد داشت.

مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: البته ما برای تمامی استان 10 مرکز را پیش‌بینی کرده‌ایم که سه مرکز در گچساران و مابقی نیز در نقاط دیگر استان تعریف شده است.

گوهرگانی گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری فرماندار گچساران این مراکز را به زودی در این شهرستان ایجاد کنیم تا مشکلات کشاورزان این شهرستان کاهش چشمگیری پیدا کند.

 

منبع: خبر مرکز