سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

همه تکریم‌ها در سایه رعایت تقوای الهی خواهد بود. - نمایش محتوای موسیقی

 

 

همه تکریم‌ها در سایه رعایت تقوای الهی خواهد بود.

امام جمعه باشت در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان باشت ضمن توصیه و سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: آنچه که انسان را نزد خداوند متعال عزیز و بزرگ می‌دارد، تقوا است و همه تکریم‌ها در سایه رعایت تقوای الهی خواهد بود.

حجت‌الاسلام عبد‌الرحیم عبودی در خطبه نخست با اشاره به فرا رسیدن دهه آخر ماه صفر به مسئله امام و امت پرداخت و با بیان این‌که خداوند متعال برای هدایت بشریت رهبران الهی را در میان مردم فرستاد،گفت: وجود امامان برای امت‌ها یک امر مهم و ضروری است چرا که اگر رهبران الهی نباشند امت‌ها سردر گم خواهند شد و اگر امامان باشند و امت از آنان حمایت نکنند و همکاری نداشته باشند، هدایت بشریت انجام نمی‌گیرد، لذا امت بدون امام و امام بدون امت معنایی ندارد.
وی تصریح کرد: هدایت بشریت وظیفه‌ای است که خداوند بر عهده امامان و پیامبران الهی گذاشته تا مردم را در مسیر سعادت ارشاد و راهنمایی کنند و این مسئله کاری بود که پیامبران و ائمه معصومین در طول تاریخ به بهترین شکل ممکن انجام دادند و بارزترین نمونه آن نبی اکرم(ص) بود.

خطیب جمعه باشت در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف امت در برابر رهبران دینی اشاره کرد و افزود: شناخت و معرفت نسبت به امام زمان خویش در راستای عمل به دستورات و پیروی از او اولین وظیفه هر امت در برابر رهبر الهی است، چرا که در طول تاریخ کسانی که امام خود را نشناختند، به انحراف کشیده شدند.

حجت‌الاسلام عبودی اطاعت محض پس از شناخت امام امت را دومین وظیفه در قبال رهبران الهی برشمرد و متذکر شد: اطاعت از امام باید بدون چون و چرا باشد، نه همانند برخی افراد که پیروی از امام را تا زمانی لازم می‌دانند که مخالف منافع مادی آن‌ها نباشد
امام‌جمعه باشت دامنه خط رهبران الهی از ولایت الهی تا ولایت پیامبر و امام علی به ولایت فقیه می‌رسد که از باورهای دینی ما شیعیان است و در نتیجه ما معتقدیم باید ولایت مطلقه فقیه یعنی اطاعت بدون درنگ و بدون عذر و بهانه باشد

وی به جا آوردن شکر نعمت وجود رهبران الهی را سومین وظیفه امت در برابر امام دانست و رهبران دینی را بزرگ نعمت‌هایی دانست که اصل وجود عالم هستی به خاطر وجود آنان است
خطیب جمعه باشت چهارمین وظیفه امت را دوستی با دوستان امام ودشمنی با دشمنان امام اعلام کردو یادآور شد: این مسئله از فروع دین ما محسوب می‌شود، لذا انجام آن وظیفه همه ماست.
حجت‌الاسلام عبودی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این‌ هفته باشت با اشاره به 29 آذرماه و آغاز هفته وقف افتتاح نمایندگی اوقاف شهرستان را تبریک گفت و اعلام داشت: امیدواریم ثمرات خوب حضور اوقاف در باشت را در آینده نزدیک شاهد باشم.
.امام جمعه باشت ضمن تبریک این هفته به زحمتکشان عرصه وقف اظهار کرد: وقف مسئله مهمی در دین اسلام و مورد تأکیدات بسیار است، لذا در این خصوص مسئولان با ساماندهی و برنامه‌ریزی مناسب زمینه نهادینه ساختن وقف در جامعه و پیشرفت در این موضوع را اولویت کار خود قرار دهند
وی در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اشاره کرد و از عموم مردم خواست تا در مراسم عزاداری دهه آخر صفر که به مدت چهار شب در باشت برگزار می‌شود، شرکت کنند.
عبودی در ادامه به سالروز فرمان امام مبنی بر تأمین امنیت فرودگاه‌ها به دست سپاه پرداخت و ضمن تبریک این روز را به عموم سبزپوشان سپاه که فعالیت ارزشمندی در این زمینه داشته‌اند ایران را از جمله امن‌ترین کشورها در زمینه امنیت فرودگاه‌ها دانست.
امام جمعه باشت در پایان به میلاد حضرت عیسی مسیح اشاره کرد و این روز را به عموم جهانیان تبریک گفت و از مسیحیان خواست تا همانگونه که رهبر الهی آن‌ها یعنی حضرت عیسی در ظهور امام زمان عج به ایشان می‌پیوندد، پیروان دینی آن حضرت نیز به تشیع روی آورند