سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در لنده برگزار شد - نمایش محتوای موسیقی

 

 

نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در لنده برگزار شد

منبع واحدخبرشبکه دنا

نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در لنده برگزار شد

در راستای گرامیداشت هفته بسیج و دستاوردهای اقتصاد مقاومتی، نمایشگاه عکس و عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی در شهرستان لنده برگزار شد.

در این نمایشگاه که به همت بسیج سازندگی ناحیه لنده برگزار شد دستاوردهای صنایع دستی از قبیل گلیم، کیف، جاجیم و ... به نمایش درآمده است.این نمایشگاه با معرفی گیاهان دارویی و محصولات محلی از جمله به لیمو، عسل، کشک، تخم‌مرغ محلی، قارچ، رب انار و... توانسته در جهت بیان اهداف و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان گام اساسی بردارد.عملکرد 9 ماهه بسیج سازندگی ناحیه لنده در قالب عکس به معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته شد. اقشار مختلف مردم و بسیجیان، دانش‌آموزان، فرهنگیان و ... پس از اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان از این نمایشگاه بازدید کردند.مسؤول بسیج سازندگی ناحیه لنده در حاشیه این نمایشگاه با اشاره به برنامه‌ها و عملکرد بسیج سازندگی در سال 95 گفت: در راستای ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و ایجاد کارگاه‌های تولیدی و اشتغالزایی در شهرستان لنده تسهیلاتی بالغ بر 8 میلیارد ریال به متقاضیان واگذار شد.مسؤول بسیج سازندگی ناحیه لنده تصریح کرد: در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی آموزش را مقدم بر اجرای طرح دانستیم چراکه داشتن علم و آگاهی می‌تواند در پیشبرد برنامه‌ها و اجرای طرح‌ها کمک شایان توجهی داشته باشد.
سید عادل موسوی افزود: در راستای امر آموزش و آگاهی دادن به متقاضیان اقتصاد مقاومتی، کلاس‌های مختلف پرورش مرغ بومی، شترمرغ، بلدرچین، گیاهان دارویی، پرورش قارچ، زنبور و ... برگزار شد و بیش از 520 نفر در کلاس‌ها آموزش لازم را گذرانده‌اند.وی ادامه داد: با اعطای تسهلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان بیش از 30 هزار مرغ بومی در شهرستان لنده پرورش و به بازار عرضه شده است.مسؤول بسیج سازندگی ناحیه لنده تصریح کرد: دو طرح گلخانه‌ای پرورش گیاهان دارویی با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال و اشتغالزایی بیش از 10 نفر در سطح شهرستان در حال راه‌اندازی است.موسوی در ادامه به اعطای تسهیلات پرورش دام سنگین در شهرستان اشاره کرد و گفت: بیش از 50 رأس گاو شیری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال در راستای اقتصاد مقاومتی به متقاضیان واگذار شد.وی ادامه داد: بسیج سازندگی ناحیه لنده این آمادگی را برای جذب تسهیلات جدید و اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی دارد.