جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

زمینهای کشاورزی مارگون تشنه درکناررودخانه - نمایش محتوای موسیقی

 

 

زمینهای کشاورزی مارگون تشنه درکناررودخانه

عضو شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حالی که زمین‌های کشاورزی بخش مارگون رودخانه خرسان را در کنار خود دارند، ولی از آب این رودخانه بی‌بهره هستند.مهدی حیدرخواه با اشاره به موقعیت خاص بخش مارگون اظهار کرد: متأسفانه این منطقه هنوز گرفتار مشکلات متعددی است.
عضو شورای اسلامی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه برخی از روستاهای بخش مارگون هنوز از نعمت برق بی‌بهره هستند، عنوان کرد: روستای تنگ‌خشک و حسین‌آباد سقاوه هنوز از این نعمت بی‌بهره هستند.
حیدرخواه در ادامه با اشاره به اینکه دو محور اصلی سیلاکلوار و موزرد زیلایی از جاده‌های پر تردد این منطقه هستند، تصریح کرد: مردم برای تردد در این مسیر شوسه با مشکلات زیادی مواجه هستند و انتظار داریم که با توجه به حجم زیاد مسافران و اهالی منطقه که از این جاده استفاده می‌کنند، تدبیری برای ساماندهی و بهسازی این مسیر انجام گیرد.
وی با بیان اینکه بخش مارگون پتانسیل‌های ویژه‌ای در زمینه باغداری و کشاورزی دارد، یادآور شد: به رغم عبور رودخانه مهم خرسان در منطقه هنوز تعداد زیادی از روستاهای اطراف این بخش از آب مورد نیاز کشاورزی بی‌بهره هستند.
عضو شورای اسلامی شهرستان بویراحمد ادامه داد: مسئولان باید برای آب کشاورزی مردم مناطق مارگون با توجه به رودخانه‌ خرسان چاره‌اندیشی کنند.
وی به اهمیت و جایگاه رودخانه خرم‌راه اشاره کرد و گفت: این رودخانه ظرفیت آبیاری 80 هکتار اراضی کشاورزی را دارد که متأسفانه راهکاری برای استفاده از این رودخانه از سوی مسئولان تاکنون دیده نشده است.
عضو شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه شهرک صنعتی دشت سقاوه قرار است در زمینی به مساحت 750 هکتار راه‌اندازی شود، گفت: بخش زیادی از مسائل مربوط به راه‌اندازی این شهرک هنوز تعیین تکلیف نشده و امیدواریم با تأمین اعتبار لازم زیرساخت‌های شهرک تأمین شود.
حیدرخواه در ادامه فقدان اورژانس بین جاده‌ای در بخش مارگون و کمبود فضای آموزشی در برخی روستاهای این بخش را از این قبیل مشکلات دانست و افزود: شهرک حسن‌آباد مارگون فاقد آب، برق و زیرساخت‌های لازم برای عمران و آبادانی است که امیدواریم مسئولان به رفع این مشکلات نظر مساعدی داشته باشند.منبع: خبرمرکز