جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

تعداد محیط بانان استان کمتر ازاستاندارد - نمایش محتوای موسیقی

 

 

تعداد محیط بانان استان کمتر ازاستاندارد

مدیرکل محیط زیست استان تعداد محیط بانان در این استان را به نسبت وسعت مناطق حفاظت شده بسیار کمتر از استاندارد دانست و گفت: هم اکنون به ازای هر 10هزار هکتار منطقه حفاظت شده یک محیط بان در استان وجود دارد.

پورشیرزاد افزود: این در حالی است که طبق استانداردهای بین المللی برای هر دو تا سه هزار هکتار یک محیط بان باید مشغول فعالیت باشد.وی ادامه داد: بر این اساس تعداد محیط بانان در این استان یک چهارم استانداردهای جهانی است.
پورشیزاد گفت: هم اکنون حفاظت از مناطق حفاظت شده در دنیا به سمت حفاظت الکترونیک می رود که در این نوع حفاظت افرادی که وارد یک منطقه حفاظت شده می شوند ردیابی شده و تا خروج از منطقه تحت کنترل هستند.
پورشیرزاد بیان کرد: توسعه حفاظت الکترونیک نیاز به اعتبار دارد اما اعتبارات محیط زیست بسیار کم است و سالانه نیز کاهش می یابد و این در حالی است که سال به سال انتظارات از محیط زیست افزایش می یابد.
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: محیط زیست استان حتی در تامین حقوق محیط بانان خود به مشکل مواجه است و محیط بانان استان به رغم مشکلات با غیرت مثال زدنی از محیط زیست حفاظت می کنند.
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد همچنین با بیان اینکه 79 گونه جانوری در کشور در معرض تهدید هستند، بیان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد 12 گونه جانوری در معرض تهدید قرار دارد.وی افزود: گوزن زرد، کل و بز، کرکس مصری، فاخته خاوری، خرس قهوه ای و ...برخی از این گونه های در معرض تهدید هستند.منبع: خبرمرکز