جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

تاکیدبرضرورت ایجاد پایگاه‌ های آماری دریاسوج - نمایش محتوای موسیقی

 

 

تاکیدبرضرورت ایجاد پایگاه‌ های آماری دریاسوج

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد گفت: با توجه به اینکه تناقض آماری از ورود گردشگر به یاسوج مشهود است ایجاد پایگاه‌ آماری در دو ورودی شهر از طرف ورودی شیراز و اصفهان به یاسوج ضروری است.

شاهرخ کناری در کارگروه گردشگری شهرستان بویراحمد توجه به مقوله گردشگری را مهم عنوان کرد و افزود: در سال جاری اعتبارات خوبی از تملک دارایی به میراث فرهنگی و گردشگری اختصاص داده شد که باید با عزمی جدی‌تر موانع پیش‌روی گردشگری را هموار کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران نامگذاری شده باید زیرساخت‌های گردشگری آن کامل باشد، اظهار کرد: خوشبختانه در ایام‌های مختلف ورود گردشگر به مرکز استان به دلیل آب و هوای مساعد بسیار زیاد بوده که باید تمهیدات لازم برای اسکان مهمانان استان و شهرستان اتخاذ شود.

وی با ابراز گلایه‌مندی از اینکه چرا گردشگر در چرخه اقتصاد بویراحمد وارد نمی‌شود و فقط زباله آن را برای استان و شهرستان به ارمغان می‌آورد، گفت: باید مشکلات گردشگری توسط میراث فرهنگی و گردشگری بررسی شود تا موانع و مشکلات پیگیری و رفع شود.

این مسئول با بیان اینکه محصولات گردشگری از طریق دفاتر خدمات مسافرتی خریداری نمی‌شود، بیان کرد: نتیجه اینکه محصولات گردشگری از طریق دفاتر خدماتی به فروش نمی‌رسد نبود تورهای گردشگری در شهرستان بوده که باید فکری اساسی برای رفع این مشکل شود.

کناری اذعان کرد: حضور گردشگران تاثیر محسوسی در چرخه اقتصاد و رونق اقتصادی شهر یاسوج نداشته بلکه هزینه‌هایی هم در زیرساخت‌های فضای سبز وارد می‌کند و زباله‌های دپو شده‌ای را برای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به ارمغان می‌آورد.

وی با بیان اینکه ایجاد امنیت چادرهای مسافرتی مهمانان و گردشگران بسیار سخت است و از ظرفیت هتل‌ها و اقامتگاه‌ها استفاده نمی‌شود، ادامه داد: انتظار می‌رود با اطلاع‌رسانی و فراهم کردن شرایط از ظرفیت هتل‌ها در راستای تامین امنیت مسافران و درآمدزایی شهرستان استفاده شود.

این مسئول نیازمندی شهرستان بویراحمد به اتوبوس یا خودروی ون ویژه گردشگری با تبلیغات گردشگری روی بدنه اشاره و عنوان کرد: استفاده از بالن‌های فصلی و ساماندهی خانه‌های اجاره‌ای از برنامه‌هایی است که باید میراث فرهنگی برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص را داشته باشد.

کناری بیان کرد: با توجه به اینکه جزء پنج استان گردشگرپذیر هستیم باید در نمایشگاه‌های بین‌المللی برای معرفی جاذبه‌های گردشی توانایی حضور را داشته باشیم.

منبع خبر مرکز