جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

برخورد قاطع با واردکنندگان مرغ - نمایش محتوای موسیقی

 

 

برخورد قاطع با واردکنندگان مرغ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه برخورد قاطع نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی با واردکنندگان مرغ به این شهرستان و دلالان را خواستار شد.

محمد رازی پور عدم وجود مرغداری های مادر در جنوب کشور را یک معضل دانست و با اشاره به مسافت زیاد حمل جوجه یکروزه از شمال کشور به این شهرستان، این مسافت را 1500 کیلومتر عنوان کرد و افزود: طولانی بودن مسافت از محل خرید جوجه یکروزه تا زمان رسیدن به مرغداری هزینه زیادی را برای مرغداران به همراه دارد.وی با ابراز نارضایتی از وضعیت واکسیناسیون واحدهای مرغداری این شهرستان، اظهار داشت: از یک طرف واکسن های مورد استفاده در طول مسیر تا زمان رسیدن به دست تولید کننده خاصیت خود را از دست می دهند و از طرف دیگر فرد واکسیناسیون کننده به دلیل اینکه در مرغداری های مختلف عمل واکسیناسیون را انجام می دهند بیماری را از یک مرغداری به مرغداری دیگر منتقل می کند.
رازی پور نامطلوب بودن خدمات بیمه به واحدهای مرغداری این شهرستان را از دیگر مشکلات این واحد ها عنوان و تصریح کرد: اغلب تولید کنندگان مرغ کهگیلویه از وضعیت بیمه ناراضی هستند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: هنگام فروش مرغ نیز مرغ کشتار روز از استان های دیگر به این شهرستان وارد شده که ضررهای زیادی به تولید کنندگان مرغ این شهرستان وارد می کند.
رازی پور با بیان اینکه تولید کنندگان مرغ شهرستان کهگیلویه علاوه بر اینکه قادر به تولید مرغ مورد نیاز این شهرستان در طول سال هستند می توانند مرغ مورد نیاز استان های هم جوار را نیز تأمین کنند، یادآور شد: این در حالی است که در حال حاضر ورود مرغ از شهرستان های هم جوار به این شهرستان باعث شده است که تولیدات مرغدارن این شهرستان روی دست آنها بماند و تلف شود.وی با تأکید بر اینکه 80 درصد بیماری های مربوط به دام و طیور از خارج از شهرستان و به دلیل ورود مرغ از دیگر استان ها به این شهرستان وارد می شود، بیان کرد: باید راهکاری اندیشیده شود که تنها در صورت کمبود مرغ، اجازه ورود مرغ به شهرستان داده شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه هر مرغدار در طول هر دور جوجه ریزی 20 میلیون تومان سود به دلالان پرداخت می کند، تأکید کرد: در صورتی که شرکت پشتیبانی امور دام سهم شهرستان کهگیلویه از نهاده های دامی را پرداخت کند دست دلالان از بازار مرغ قطع می شود.منبع: خبرمرکز