جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

ارتقا حوزه کشاورزی با اجرای طرح سرشماری - نمایش محتوای موسیقی

 

 

ارتقا حوزه کشاورزی با اجرای طرح سرشماری

بخشدار مرکزی بویراحمد گفت: با اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی می‌توان بخش کشاورزی را ارتقا بخشید چراکه اجرایی کردن این طرح در توسعه هرچه بهتر استان موثر است.

احمد احمدی‌کیش در جلسه توجیهی دهیاران بخش مرکزی بویراحمد که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی اشاره کرد و گفت: این طرح از پنج مهر ماه شروع می‌شود و تا 18 آبان‌ ماه نیز ادامه دارد.


بخشدار مرکزی بویراحمد هدف از اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی را تهیه چارچوب آماری برای آمارگیری نمونه‌ای، تولید اطلاعات ساختاری، قابل ارائه در سطوح جغرافیایی خرد با قابلیت ارائه در قالب طبقات با وسعت بهره‌برداری و فراهم کردن داده‌هایی که به عنوان محک آمارهای جاری کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند، عنوان کرد.

وی بر لزوم همکاری دهیاران با ماموران آمار طرح سرشماری عمومی کشاورزی تاکید کرد و گفت: دهیاران موظف به همکاری و اطلاع‌رسانی این طرح در سطح روستاها هستند.

بخشدار مرکزی بویراحمد با اشاره به نقش و جایگاه دهیاران در توسعه و پیشرفت روستاها تصریح کرد: انتظار می‌رود دهیاران ماموران آمار را در جمع‌آوری اطلاعات طرح سرشماری کمک کنند.

وی عنوان کرد: دهیاران پوسترهای تبلیغاتی در این خصوص را در محل دهیاری‌ها نصب و جامعه روستایی را با این طرح آشنا سازند.

احمدی‌کیش با بیان اینکه ماموران آمار طرح سرشماری عمومی کشاورزی باید آمار و اطلاعات حوزه کشاورزی را جمع‌آوری کنند، گفت: مشخصات بهره‌بردار شامل سن، جنس، وضع سواد، تحصیلات و شماره ملی را ثبت کنند، گفت: کاربری اراضی، اسامی محصولات بهره‌بردار، سطح کاشت محصولات سالانه، تعداد درختان بارور و نهال محصولات دائمی، تعداد دام سبک و سنگین به تفکیک جنس و مساحت گلخانه‌ها و نوع فعالیت گلخانه‌ای بهره‌بردار باید مشخص شود که انتظار می‌رود دهیاران همکاری لازم با ماموران آمار را داشته باشند.


بخشداری مرکزی بویراحمد پوسترهای تبلیغاتی طرح سرشماری عمومی کشاورزی را در بین دهیاران توزیع کرد و از طریق سیستم پیامکی این طرح را اطلاع‌رسانی کرد.