جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

یکهزار و۹۰۰زوج جوان پشت نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج - نمایش محتوای خبر

 

 

یکهزار و۹۰۰زوج جوان پشت نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج

منبع واحدخبرشبکه دنا

یکهزار و۹۰۰زوج جوان پشت نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزار و ۹۰۰ زوج جوان تحت حمایت این نهاد پشت نوبت دریافت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، مرکز کهگیلویه و بویراحمد، محبی با اشاره به اینکه یکهزار و ۹۰۰ زوج جوان تحت حمایت این نهاد پشت نوبت دریافت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج هستند افزود: ۹۶۳ کمک هزینه تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج با اعتبار بیش از ۱۲ میلیارد ریال به زوج های جوان تحت حمایت کمیته امداد استان در سال جاری اهداء شد.وی ادامه داد: تامین کمک‌هزینه جهیزیه و اعطا هدیه ازدواج به زوج های جوان تحت حمایت یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد با هدف توسعه فرهنگ ازدواج آسان و ساده‌ زیستی در بین زوج‌های جوان است. مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه توجه به نیازهای جوانان و تامین بستر مناسب ازدواج ، زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه را فراهم می‌‌کند، گفت: ۵۲۷ نوعروس با حمایت های این نهاد و اهداء کمک هزینه ده میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریالی در سال جاری راهی خانه بخت شده اند و همچنین ۴۳۶ مورد کمک به داماد با اعتبار دو میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
محبی کمک هزینه پرداختی به هر نوعروس را ۲۰ میلیون ریال و هدیه به داماد را پنج میلیون ریال عنوان کرد و افزود: یکهزار و ۹۰۰ زوج جوان تحت حمایت این نهاد پشت نوبت دریافت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج هستند و در این زمینه از همه خیران، سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان خواستاریم با مشارکت در برنامه های کمیته امداد این نهاد را در تأمین جهیزیه مددجویان یاری کنند. وی برگزاری دوره های آموزشی برای نوعروسان تحت حمایت را یکی دیگر از برنامه های این نهاد عنوان کرد و گفت: دوره‌های آموزشی با هدف آشنایی با اصول و مهارت‌های زندگی برای ۶۰۰ زوج جوان تحت حمایت این نهاد در سال جاری برگزار شده است.