جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کمبود سرمایه درگردش مهمترین مشکل بخش شیلات - نمایش محتوای خبر

 

 

کمبود سرمایه درگردش مهمترین مشکل بخش شیلات

منبع واحدخبرشبکه دنا

کمبود سرمایه درگردش مهمترین مشکل بخش شیلات

مشاور اقتصادی کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات بخش شیلات استان در سال‌های گذشته بروز بیماری" وی اچ اس" است گفت: کمبود سرمایه در گردش از جمله دیگر مشکلات این حوزه است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز کهگیلویه و بویراحمد، محمد امین منوچهری در نشست کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی یاسوج با بیان ضرورت تامین زمین و نهاده برای طرح های ایجاد مجتمع‌ شیلات افزود: این موضوع نیازمند انجام مطالعه جدی بر روی چالش‌های فراروی حوزه شیلات است.وی استفاده از بستر رودخانه به ویژه رودخانه بشار را یکی از چالش‌های مهم زیست محیطی برشمرد و گفت: این مسئله موجب آلودگی این رودخانه شده است و باید مدیریت شیلات استان بر این طرح‌ها نظارت لازم را داشته باشد.
مشاور کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی یاسوج با بیان اینکه اتاق بازرگانی آموزش را به عنوان یک اصل اساسی در پیشبرد تمامی مسائل توسعه‌ای مورد توجه قرار می دهد، تاکید کرد: ما به جد پیگیر این مسئله هستیم و از تمامی تولید کنندگان و علاقه مندان برای شرکت در کلاس‌های آموزشی اتاق بازرگانی دعوت می‌کنیم. منوچهری خواستار ارائه گزارش کامل از حوزه شیلات استان شد و گفت: این مشکلات در نشست گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی و ستاد تسهیل مطرح شده و در راستای حل مشکلات این حوزه اقدام خواهد شد.در پایان این نشست مصوب شد اداره کل شیلات استان گزارش کاملی از وضعیت شیلات و مزارع پرورش ماهی استان همراه با آمار، مسائل و مشکلات این بخش به اتاق بازرگانی یاسوج ارسال کند.
همچنین مقرر شد اداره کل شیلات استان ، فهرست صاحبان مزارع پرورش ماهی که نیاز به سرمایه در گردش و همچنین سرمایه برای اتمام طرح خود را دارند، به اتاق بازرگانی یاسوج و سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال کند.