سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره خانواده و نقش زنان در مدیریت مصرف - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره خانواده و نقش زنان در مدیریت مصرف

منبع واحدخبرشبکه دنا

جشنواره خانواده و نقش زنان در مدیریت مصرف

جشنواره خانواده و نقش زنان در مدیریت مصرف آب، برق و گاز در یاسوج برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: این همایش بامشارکت دستگاه‌های عضو کارگروه آب و انرژی استان ترتیب یافت و بیش از 100 اثر در بخش‌های پوستر، کاریکاتور، فیلم، شعار و نقاشی به دبیرخانه جشنواره ارسال که از میان آن ها 15 اثر به عنوان آثار برتر شناخته شد.لدنی نژاد هدف از برگزاری این جشنواره را افزایش آگاهی بانوان در خصوص مصرف بهترحامل‌های انرژی دانست و افزود: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه در زمینه بهیه مصرف کردن آب نقش مهم و اثرگذاری دارند.
راهزادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه وبویراحمدهم در این جشنواره گفت : متوسط مصرف برق در کشور 5 درصد است در حالیکه در استان10درصد یعنی دو برابر متوسط کشور است.وی افزود: گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد 223 هزار مشترک وجود دارد که 85 درصد آن را مشترکان خانگی تشکیل می دهند و خانواده ها می توانند در درست مصرف کردن انرژی بیشترین نقش را داشته باشند.
حجت الاسلام حسینی صدر نمایده ولی فقیه در سپاه نیز در این مراسم با اشاره به اصلاح الگوی مصرف براساس آموزه‌های دینی، گفت: باید از منابعی که در اختیارمان است به شکل بهینه و مطلوب استفاده کنیم. وی از ائمه جمعه، روحانیان و مسئولان خواست در خصوص ضرورت صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی و پرهیز ار اسراف و هدر روی آنها تبلیغ کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز در این مراسم گفت : مهمترین مشکلی که در آینده بشر را تهدید میکند کمبود آب است و همه ما موظف ایم که امانتدار خوبی برای نسل آینده باشیم.محمدی با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت‏های اقتصادی به عهده بانوان در بخش خانواده است، افزود:زنان خانواده میتوانند با مدیریت صحیح در صرفه جویی نقش مهمی در اصلاح الگوی مصرف و امور اقتصادی جامعه و خانواده داشته باشند.